Tabgis
TÜRKİYE AKARYAKIT BAYİLERİ
PETROL VE GAZ ŞİRKETLERİ İŞVEREN SENDİKASI
 
 
 
 
Dağıtıcı ve Bayi Marjı Paylaşımı ile Promosyonlara İlişkin Karar Taslakları Hakkında Basın Açıklaması 3.7.2019 19:30:17

                                        BASIN AÇIKLAMASI

2 Temmuz 2019 Tarihinde EPDK tarafından Akaryakıt Sektörünü ilgilendiren iki önemli Kurul Kararı Taslağı yayımlanmıştır. Öncelikle Akaryakıt ve LPG piyasalarında uygulanan promosyonlar hakkında görüşe açılan karar taslağının her ne kadar farklı alternatifler oluşturularak hazırlanmış olsa da,  bu alternatif öneriler içerisinde TABGİS’in uzun süredir talebi olan finansal promosyonların tamamen kaldırılması hususuna yer verilmiş olması memnuniyetle karşılanmıştır.

Diğer taraftan, Dağıtıcı ve Bayi Marjlarının Paylaşımına İlişkin Kurul Kararı Taslağı Sendikamızın tüm Kurulları tarafından değerlendirilmektedir. Akaryakıt sektörünün dağıtım ağında, teknik ve ticari yönden birçok yükü omuzlayarak hizmet veren bayilere en yüksek oranda fayda sağlayacak görüş ve önerilerimiz,  serbest piyasa koşulları da gözetilerek EPDK’ya sunulmak üzere hazırlanacaktır.

Bu sürecin, ilgili tüm tarafların bir araya gelerek ortak payda da sektörün refahına hizmet edecek bir dayanışma içinde tamamlanmasını temenni ettiğimizi Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.

TABGİS Yönetim Kurulu

 
 
 
 
 
 
 
Anasayfa Sıkça Sorulanlar İletişim
Ziyaretçi Sayısı: 34716028
 
www.ayferdursun.com