Basın ve TABGİS


Akaryakıt'taki taşıt tanıma sistemine yeni düzenleme!

Akaryakıt'taki taşıt tanıma sistemine yeni düzenleme geldi. Dağıtım şirketlerinin verdiği indirime bayilerin katılma zorunluluğu kaldırıldı.

Taşıt tanıma sistemlerinde dağıtım şirketlerinin verdiği indirime bayilerin katılma zorunluluğu kaldırıldı. Yapılan düzenlemeyle akaryakıt dağıtım şirketlerinin taşıt tanıma sisteminden merkezi olarak uyguladıkları indirimlere bayiler bundan sonraki süreçte katılmayacaklar. Dağıtım şirketleri müşterileriyle yapacağı anlaşmalarda kendi kar oranları üzerinden pazarlık yapacak.

Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS), elektronik sistem üzerinden yapılan satışların düzenlemesiyle ilgili uzun süredir çalışma yapıyordu. TABGİS Başkanı Ferruh Temel Zülfikar, "Başta EPDK Başkanımız Mustafa Yılmaz olmak üzere başkan yardımcıları, kurul üyeleri, tarifeler dairesi ve petrol piyasası dairesi başkanlarımıza, bu süreçte tüm görüşmelerimizde konuyu detaylarıyla inceleyip uzun zamandır beklediğimiz bu sonuca ulaşmamızda emeği geçen EPDK’nın tüm değerli bürokratlarına teşekkür ediyoruz. Yapılan düzenleme ile bayilerin içinde bulundukları sorunun sona ermeyecek ancak önemli ölçüde nefes aldıracak bir iyileştirme sağlanacak" dedi.

https://www.milligazete.com.tr/haber/9787618/akaryakittaki-tasit-tanima-sistemine-yeni-duzenleme 

© 2019 Her hakkı saklıdır. Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası