Basın ve TABGİS


TABGİS Bayi Marjlarında Yaşanan Sorun Hakkında EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ile Görüştü

TABGİS Genel Başkanı Ferruh Temel Zülfikar, Başkanvekili Murat Bilgin ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şüküroğlu bayi marjlarında yaşanan sorunları görüşmek üzere bugün EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında, TABGİS’in uzun süredir akaryakıt sektöründeki dağıtım paylarının iyileştirilmesi ile bu konunun enflasyona endeksli yeni bir düzenleme kapsamına alınması yönündeki talebine ilişkin detaylar görüşüldü.

TABGİS Başkanı Ferruh Temel Zülfikar görüşme sonrasında bir açıklamada bulunarak şunları söyledi. “EPDK nezdinde marjların enflasyona göre belirleneceği bir çalışmanın yapıldığını bir süredir biliyorduk. Bugünkü ziyaretimizin amacı hem bayi marjlarıyla yaşanan soruna ilişkin son durum hakkında Sayın Başkan’a bilgi vermek,  hem de yapılan çalışmanın hangi aşamada olduğunu öğrenebilmekti. Biz açıkçası Sayın Başkan’la yaptığımız görüşme sonrasında bu çalışmanın son aşamaya gelmiş ve kısa bir süre içinde açıklanabileceği izlenimini edindik. Böyle bir düzenlemeye acilen geçilmesinin bayilere yeniden can vereceğini çok iyi biliyoruz. Umuyoruz ki hepimizi rahatlatacak bu çalışma bir an önce hayata geçer.” 

https://www.petroturk.com/manset/tabgis-bayi-marjlarinda-yasanan-sorun-hakkinda-epdk-baskani-mustafa-yilmaz-ile-gorustu 

© 2019 Her hakkı saklıdır. Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası