Haberler


"EPDK'nın başlattığı incelemeyi destekliyoruz"
23 Ağustos 2021

Sözcü Gazetesi’nde yer alan tabela hilelerine ilişkin haberle ilgili TABGİS Başkanı Ferruh Temel Zülfikar’ın açıklaması şu şekilde:

“Bugün Sözcü Gazetesi’nde yer alan akaryakıt istasyonlarının tüketiciyi tabela hileleriyle kandırmasına yönelik haberi üzerine EPDK’nın akaryakıt istasyonlarında başlattığı incelemeyi destekliyoruz.

Tabela hileleri yabancı olduğumuz bir konu değil. Geçtiğimiz yıllarda bir dağıtım şirketi benzer uygulamayla tüketiciyi yanıltıp sektörümüzü karalamaya çalıştı. TABGİS bunu devamlı gündeme getirdi, mücadele etti ve sonunda o dağıtım şirketi kapandı. Günümüzde hala bazı istasyonlar bu uygulamaları sürdürüyorlar ne yazık ki. Yıllar boyunca haksız rekabete neden olan bu sorunla ilgili denetlemelerin çok daha önce yapılmasını temenni ederdik. Ancak yine de EPDK’nın konuyu incelemeye almasından dolayı son derece memnun olduğumuzu belirtmek isterim.

TABGİS olarak sektörümüzün en önemli sorunlarından biri olan bu konuyla ilgili her türlü mücadelenin bundan önce olduğu gibi bundan sonra da destekçisi olmaya devam edeceğimizi özellikle belirtmek istiyorum. EPDK’ya da kanayan bu yaramıza parmak bastıkları için teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

 

 

 

 

 

© 2019 Her hakkı saklıdır. Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası