Duyurular


TABGİS'in Nisan Ayı Faaliyet Toplantıları Geniş Katılımla Gerçekleştirildi

Sendikamıza temsilcilerimiz aracılığıyla çeşitli illerden gelen talepler doğrultusunda akaryakıt bayilerinin hem güncel konularda bilgilendirilmesi hem de yeni dönemde intifa anlaşmaları konusunda bayilerin sorularının cevaplandırılması amacıyla bir dizi faaliyet toplantısı gerçekleştirildi.
Adana, İstanbul, Uşak ve Denizli merkez alınarak düzenlenen faaliyet toplantılarına toplam 25 ilden katılan akaryakıt bayileri yoğun ilgi gösterdiler.
1 Nisan’da Adana Ticaret Odası’nda Adana Akaryakıtçılar Derneği ve Ticaret Odası Meslek Komitesiyle ortaklaşa düzenlenen toplantıya, Genel Başkanımız Atıf Ketenci, başkan vekillerimiz Hasan Sevilir, Murat Bilgin,  İl Temsilcimiz Serhan Köse, yönetim kurulu üyelerimiz Metin Alkan ve Tamer Sözbir, Genel Sekreterimiz Tuluğ İlem Yeşilbağ ve Hukuk Danışmanımız Avukat Aykut Aydoğan katıldı. Toplantının açılış konuşması Adana Ticaret Odası Başkanı Sayın Şaban Baş tarafından gerçekleştirildi.
Hemen ardından 7 Nisan’da İstanbul WOW Otel’de ikinci toplantı yapıldı. Toplantıya Rekabet Kurumu Uzmanı Şamil Pişmaf katılarak bayilere hem Rekabet Kurumu hakkında bilgi verdi hem de intifa anlaşmaları hakkında alınan kararın gerekçeleri ile yeni dönemde yapılacak intifa vb. anlaşmalarla ilgili Kurumun değerlendirmelerini sunarak bayilerin sorularını yanıtladı.
8 Nisan’da Uşak’ta düzenlenen toplantıya TABGİS heyetinin yanı sıra Uşak İl Temsilcimiz İbrahim Özkaya’da katıldı. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Oda Başkanı Sayın İbrahim Karaman yaptı.
9 Nisan’da ise Denizli Ticaret Odası’nda bu defa bölge temsilcimiz Turgay Mersin’in katılımıyla Nisan ayındaki son toplantı gerçekleştirildi. Denizli Ticaret Odası’nda yapılan toplantıya Oda Başkanı Sayın Necdet Özer katılarak açılış konuşması yaptı.
Düzenlenen toplantılarda Genel Başkanımız Atıf Ketenci, sektörel güncel konulardan 10 Numara Yağ Sorunu, Mesafe Tahdidi, İntifa Anlaşmaları, Akaryakıt Üzerindeki Yüksek Vergiler ve Piyasaya Yansımalarıyla ilgili konularda bayileri bilgilendirerek bu yöndeki sorularını yanıtladılar.
İntifa Anlaşmalarıyla ilgili konularda Tuluğ İlem Yeşilbağ ve Avukat Aykut Aydoğan bir sunum yaparak hem kararın alınış süreci hakkında hem de özel hukuka yansımaları hususunda bilgilendirmede bulundular. Ayrıca, başkan vekilimiz Murat Bilgin sektörü ilgilendiren TSE Standartları hakkında açıklamalarda bulunarak katılan bayilerin sorularını yanıtladı.
© 2019 Her hakkı saklıdır. Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası