Haberler


TABGİS 60. Yılında Anıtkabir'i Ziyaret Etti
27 Kasım 2023

TABGİS Yönetim Kurulu ve üyeleri Cumhuriyet’in kuruluşunun 100 üncü ve TABGİS’in 60. yılı nedeniyle, bugün Anıtkabir’i ziyaret etti. TABGİS heyeti, mozoleye çelenk bırakıp saygı duruşunda bulundu.

Anıtkabir Şeref Defteri’ni imzalayan TABGİS Başkanı Murat Bilgin, “Bugün burada Ata’mızın manevi huzurunda bulunuyor olmaktan dolayı çok büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Akaryakıt sektöründe ilk kurulan sivil toplum örgütü olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da sektörümüze ve ülkemize en yüksek faydayı sağlayabilmek adına her zamankinden çok çalışacağımıza bir kez de Ata’mızın aziz hatırası önünde söz verdik” dedi.

 “TABGİS Cumhuriyet Tarihinin 69 Yılına Tanıklık ve Yoldaşlık Etmiş Bir Kurumdur”

TABGİS Başkanı Murat Bilgin ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, TABGİS’in 1954 yılında Cemiyet olarak kurulduğunu, 1963 yılında sendika olarak yoluna devam ettiğini belirterek, TABGİS’in bu anlamda Cumhuriyetimizin 69 yılına tanıklık etmiş ve en önemlisi Türk Petrol Piyasasına sunduğu katkılarla da yoldaşlık etmiş bir kurum olduğunu söyledi.

Bilgin, TABGİS’in ülkemizde ilk petrol politikasının oluşturulması için çok önemli çalışmalarla katkı sağladığını ve o yıllarda bayilik sisteminin gelişiminde hem sektörel araştırmalarla hem eğitim faaliyetleriyle öncü bir kurum olduğunu ifade etti.

Bilgin, “Cumhuriyetimiz nice yüzyıllara doğru ilerlerken sektörümüzün de mevcut sorunlarını aşarak serbest piyasa ve sağlıklı rekabet ortamı içinde ülkemize şimdiye kadar olduğundan çok daha fazla katkı sağlayacağı bir düzeye erişmesi hedefimizdir” dedi.   

© 2019 Her hakkı saklıdır. Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası