Haberler


TABGİS Yüksek İstişare Kurulu ve Yönetim Kurulu Ortak Toplantısı Yapıldı
1 Aralık 2023

30 Kasım 2023 Perşembe günü Kalyon Hotel’de TABGİS Yönetim Kurulu ve Yüksek İstişare Kurulu’nun katıldığı bir değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya 13. Dönem Genel Başkanı Sinan Orhon ve 15.-16.-17. Dönem Genel Başkanı Atıf Ketenci de katıldılar. İki eski Genel Başkan da TABGİS’in 60. Yılında da çalışmalarını başarıyla sürdürüyor olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.  

Sektörel güncel konuların görüşüldüğü toplantıda, en önemli ve öncelikli konu bayilerin artan maliyetleri, yetersiz kâr marjları ve bayiler için katlanılamaz hale gelen kredi kartı takas komisyon oranları oldu. TABGİS Başkan Vekili Akın Ketenci konuya ilişkin bir sunum yaptı. Ketenci, 11 ayda istasyonların genel giderlerinin yüzde 144, bayilerin en önemli giderlerinden olan kredi kartı komisyon maliyetlerinin ise yüzde 431 arttığına dikkat çekti.

TABGİS Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ferruh Temel Zülfikar, sektörün en önemli sorunun yetersiz marjlar olduğunu ifade ederek sorunların çözümü konusunda sektörün birlikte hareket etmesi gerektiğini kaydetti.

TABGİS Başkanı Murat Bilgin, bayilerin yaşanabilir ve sürdürülebilir ticaret için kâr marjlarının yükseltilmesi taleplerini her platformda dile getirdiklerini, EPDK’nın kapısını defalarca çaldıklarını belirtti. TABGİS’in her soruna ilişkin çözüm için görüşmeler yaptığını, raporlar hazırladığını dile getirdi.

Sendika Yüksek İstişare ve Yönetim Kurulu Üyeleri de konulara ilişkin görüşlerini paylaştılar.

 

 

 

© 2019 Her hakkı saklıdır. Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası